Графички LCD дисплеј Модул

Краток опис:

Sinda Покажи технологија копродукции, Ltd е еден од најдобрите во Кина графички LCD дисплеј производители и добавувачи. Ние можеме да сопствени графички LCD дисплеј точно според вашето барање и да се обезбеди примерок за оценка на квалитетот во 2 недели. Сега ние се обезбеди графички LCD дисплеј инструмент, како дигитален мерач панел, multimunction метар, ПОС машини, LGP диспензерот, гориво диспензерот, масло диспензерот, гас фармацевт, мерач на проток, kWh метар, енергија метар, водомер, гас метар, Smart Meter, часовник Ват ...


 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Sinda Покажи технологија копродукции, Ltd е еден од најдобрите во Кина графички LCD дисплеј производители и добавувачи. Ние можеме да сопствени графички LCD дисплеј точно според вашето барање и да се обезбеди примерок за оценка на квалитетот во 2 недели. Сега ние се обезбеди графички LCD дисплеј инструмент, како дигитален мерач панел, multimunction метар, ПОС машини, LGP диспензерот, гориво диспензерот, масло диспензерот, гас фармацевт, мерач на проток, kWh метар, енергија метар, водомер, гас метар, Smart Meter, часовник воч, телекомуникациски уред, дома апаратот, индустриски контролор, автомобил аудио, приказ системи боја и други индустрии, мерење уред, UPS-от, Сончевиот Инвертер.

  модел Не Големина (мм) VA (мм) возење IC интерфејс
  122 × 32 SDGB12232-04 80,00 × 36,00 × 12.80 60.00 × 18.00 SBN1661 или Eqv.  Паралелно
  128 × 64 SDGB12864-01 54,00 × 50,00 × 7.50 43,60 × 29,00 AIP31107 или Eqv. Паралелно
  SDGB12864-05 78.00 × 70.00 × 12.50 62,00 × 44,00 AIP31107 или Eqv. Паралелно
  SDGB12864-03 78.00 × 70.00 × 12.50 62,00 × 44,00 RA6963 или Eqv. Паралелно
  SDGB12864-04 93,00 × 70.00 × 12.50 72,00 × 40,00 AIP31020 или Eqv. SPI & Паралелно
  SDGB12864-02 93,00 × 70.00 × 12.50 72,00 × 40,00 AIP31107 или Eqv Паралелно
  SDGB12864-06 93,00 × 70.00 × 12.50 72,00 × 40,00 AR6963 или Eqv. Паралелно
  SDGB12864-07 100,00 × 60,50 × 12.00 70,30 × 38.50 AIP31107 или Eqv. Паралелно
  128 x 128 SDGB128128-01 92,00 × 106,00 × 12.50 73.00 × 73.00 SAP1024B или Eqv. Паралелно
  160 × 128 SDGB160128-01 129,00 102,00 × × 12.00 101,00 × 82,00 RA6963 или Eqv. Паралелно
  SDGB160128-02 129,00 104,50 × × 12.00 101,00 × 82,00 SAP1024B или Eqv. Паралелно
  SDGB160128-03 143,00 105,00 × × 15,50 101,00 × 82,00 RA6963 или Eqv. Паралелно
  192 × 64 SDGB19264-01 100,00 × 60.00 × 11.30 84,00 × 31,00 AIP31107 или Eqv. Паралелно
  SDGB19264-02 130.00 × 65,00 × 13,50 104,00 × 39,00 AIP31107 или Eqv. Паралелно
  SDGB19264-03 130.00 × 65,00 × 13,50 104,00 × 39,00 ST7920 или Eqv. SPI & Паралелно
  SDGB24064-02 180.00 × 65,00 × 12.00 132.00 × 39,00 T6963C или Eqv. Паралелно
  240 × 128 SDGB240128-01 144,00 104,00 × × 14.00 114,00 × 64,00 RA6963C или Eqv. Паралелно
  SDGB240128-03 154,00 × 84.00 × 12.00 114,00 × 64,00 RA6963C или Eqv. Паралелно
  320 × 240 SDGB320240-01 160,00 109,00 × × 11.00 122,00 × 92,00 RA8835 или Eqv. Паралелно
  SDGB320240-02 139.00 100.00 × × 12.50 103,00 × 79,00 RA8835 или Eqv. Паралелно
  SDGB320240-03 139.00 100.00 × × 12.50 103,00 × 79,00 RA8835 или Eqv. Паралелно
  SDGB320240-04 160,00 109,00 × × 12.00 122,00 × 92,00 RA8835 или Eqv. Паралелно • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !